• Brak na stanie
    Rewolucja źdźbła słomy Naturalne metody upraw / Masanobu Fukuoka

Rewolucja źdźbła słomy Naturalne metody upraw / Masanobu Fukuoka

32,00 zł
Brutto

W „Rewolucji źdźbła słomy” Fukuoka – obecnie jeden z najbardziej znanych rolników organicznych naszego wieku opisuje zdarzenia, które doprowadziły go do odkrycia metod upraw „naturalnych”. Pokazuje, w jaki sposób metody te wpływają na jakość jego uprawy i najbliższe otoczenie.

Ilość
Add to wishlist
Brak na stanie

 

Polityka prywatności

 

Koszty i czas dostawy

 

Reklamacje i zwroty

Gwarancja bezpiecznych zakupów.

Rewolucja źdźbła słomy

Naturalne metody upraw

Masanobu Fukuoka

Specyfikacja:

Autor: Masanobu Fukuoka

Wydawnictwo WiS

Oprawa: miękka

Język: polski

ISBN: 9788392503163

Rok wydania: 2011

O autorze

Poruszony sposobem, w jaki współczesne rolnictwo i jego metody zniszczyły ziemię uprawną, Fukuoka porzucił swoją karierę naukową (stanowisko japońskiego agrobiologa) i powrócił na gospodarstwo ojca. Odtworzył tradycyjne metody upraw i przekształcił je w taki sposób, żeby wymagały mniej pracy i minimalnie ingerowały w środowisko. Zastosowanie przez niego „naturalnych” technik zaowocowało takim samym, a nawet wyższym poziomem plonów,  niż te na polach sąsiadów uprawianych przy pomocy maszyn i obfitego stosowania nawozów sztucznych i pestycydów.

Fukuoka porzucił zasady współczesnego rolnictwa w momencie jego kryzysu. Komentował i demonstrował, w jaki sposób traktujemy rolnictwo i jak głęboko jest ono powiązane z naszymi poglądami na zdrowie, szkolnictwo, naturę, odżywianie, duchowość i sens życia. Połączył uzdrowienie środowiska i gleby z procesem oczyszczania ludzkiego ducha, proponując organiczne farmerstwo jako miejsce, gdzie takie uzdrowienie ma szansę nastąpić.

Opis książki Rewolucja źdźbła słomy

Jedynie kilka książek napisanych w naszych bezdusznych czasach ma siłę kompletnego zmieniania ludzkich umysłów, ducha i sposobu życia. Do nich właśnie należy „Rewolucja źdźbła słomy. Naturalne metody upraw.” Masanobu Fukuoki.

W „Rewolucji źdźbła słomy” Fukuoka – obecnie jeden z najbardziej znanych rolników organicznych naszego wieku opisuje zdarzenia, które doprowadziły go do odkrycia metod upraw „naturalnych”. Pokazuje, w jaki sposób metody te wpływają na jakość jego uprawy i najbliższe otoczenie.

Droga jaką przyjął kompletnie zmieniła jego życie, a także zainspirowała i inspiruje do dziś tysiące ludzi, którzy chcą pójść w jego ślady.

Książka ta, jakże aktualna w obecnych czasach, jest apelem do nas wszystkich, abyśmy odeszli od współczesnego rolnictwa i jego destrukcyjnych metod, przestali zatruwać środowisko i powrócili do o wiele bogatszego, naturalnego przeznaczenia, pracując prościej, bliżej Ziemi.

Lektura jest szczególnie polecana, bo porusza temat najbardziej aktualny - zdrowie ludzkości i całej planety. Ukazuje harmonijne, zrównoważone życie w symbiozie ze środowiskiem naturalnym. W czasach rozwoju przemysłowego i nienaturalnych metod upraw oraz dobie produkcji szkodliwej żywności modyfikowanej genetycznie zagadnienie powrotu do źródeł nabiera największego znaczenia. Jesteśmy częścią natury, bez której niemożliwe jest przetrwanie na Ziemi, dlatego warto podchodzić do niej delikatnie i traktować ją z szacunkiem.

Dlaczego warto mieć tę pozycję w swoim domu

Nie obawiaj się chwastów - harmonijne, zrównoważone życie w symbiozie ze środowiskiem naturalnym

Rynek naturalnej żywności - organiczne uprawy niezawierające szkodliwych składników

Kultura odżywiania się - zdrowa dieta oczyszczająca nie tylko ciało ale również umysł

Specyficzne kody

isbn
9788392503163

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Zsokowani  100 przepisów na soki, smoothies i zielone koktajle/ Eric Helms
  • Brak na stanie

Wzmocnij zdrowie, popraw wygląd i samopoczucie. Przygotuj się na rewolucyjną transformację swego podniebienia i organizmu. Najświeższe soki i najpożywniejsze smoothies dostarczą twojemu organizmowi ogromnej dawki energii, witamin, przeciwutleniaczy, dodadzą ci wigoru, rozświetlą cenę i rozjaśnią umysł. Schudniesz, poczujesz się lepiej, rozbłyśniesz pięknem i odzyskasz radość życia.

Świeże soki i ich oczyszczająca moc Steve Meyerowitz
  • Brak na stanie

Wiele uwagi poświęcamy sprzątaniu naszych domów, czyniąc to raz w tygodniu czy raz w miesiącu, dokonujemy wiosennych i zimowych porządków, grabimy liście, strzyżemy trawniki itp. Ileż energii poświęcamy tym czynnościom! Gdybyście tylko część tej pedanterii skierowali na oczyszczenie naszego wewnętrznego domu. 

Jak zrobić kalafiorowy popcorn, pikantny ocet ryżowy, herbatę z dzikiej róży, batoniki z suszonych owoców i mieszankę ziołową z chili? Jak przygotować pożywne i smaczne przekąski owocowo-czekoladowe, muesli i płatki owocowe? Z czego sporządzić minestrone, bulion warzywny i sos barbecue? Zobacz jak łatwo można wysuszyć praktycznie każdy rodzaj pożywienia.

Terapia sokowa - czas na juicing / Erin Quuon & Briana Stockton
  • Brak na stanie

"Terapia sokowa - czas na juicing" to książka pełna niekończących się inspiracji. Dieta sokowa to dieta która jest przyjemna, lekka i smaczna. Pice włąsnoręcznie przygotowanych soków wyzwala w nas pokłady pozytywnej energii, sprawia że nasze samopoczucie staje się coraz lepsze. Nie tylko zdrowo żyjemy ale także chudniemy więc... czas na juicing!

Korzystając ze strony, wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.